Infolinia
22 3305900
Strona główna
Oferta dla klientów detalicznych
Butle

Czy wiesz, że...

Butan bywa używany jako czynnik chłodzący w lodówkach i zamrażarkach.

więcej ciekawostek >

Drukuj Butle

Butle gazowe Polskiego Gazu to zarówno wygodne w transporcie butle turystyczne, dzięki którym na każdym wyjeździe możesz ugotować swój ulubiony posiłek, jak i duże butle, które pozwalają uniezależnić się od sieci miejskiej. Przenośne źródło ciepła i energii, do wykorzystania zawsze tam, gdzie jest potrzebne.

Butla Polskiego Gazu zawsze ma ważną legalizację i wszelkie atesty, czego widocznym znakiem jest numerowana plomba ze znakiem Polskiego Gazu oraz nalepką zawierającą informację o bezpieczeństwie.

Dzięki szerokiej ofercie wielkości butli, możesz zawsze kupić tyle gazu, ile potrzebujesz. Oferujemy butle o następujących pojemnościach: 2 kg, 3 kg, 11 kg, 33 kg propanu lub mieszaniny propan-butan.

Butle z gazem nadają się zarówno do podłączenia do kuchni gazowych jak i do gazowego grilla. Są również przystosowane do ogrzewania grzejnikami promiennikowymi, parasolami grzewczymi czy nagrzewnicami. Do ogrzewania rekomendujemy butle z propanem, który dzięki swoim własnościom fizykochemicznym, a zwłaszcza - szerszemu zakresowi temperatur odparowywania (do -42°C) - umożliwia korzystanie z butli w każdych praktycznie warunkach meteorologicznych.

Oferujemy również tzw. butle syfonowe do wózków widłowych – najwyższej jakości paliwo w dobrej i stabilnej cenie dla Twojej firmy.

Należy pamiętać, że ze względu na rozszerzalność cieplną gazu, butle napełniane są zawsze w 85% swojej pojemności.