Infolinia
22 3305900
Strona główna
Oferta dla klientów detalicznych
Zbiorniki

Czy wiesz, że...

Zarówno propan jak butan są gazami bezbarwnymi i bezwonnymi.

więcej ciekawostek >

Drukuj Zbiorniki

POLSKI GAZ wspólnie z ModernGAS autoryzowanem partnerem handlowym i liderem w branży instalacji zbiorników, oferuje najnowsze rozwiązania z zakresu budowy instalacji na gaz propan. Zastosowanie nowoczesnych technologii pozwoliło na stworzenie najlepszych rozwiązań. Najwyższa jakość, perfekcja, niekonwencjonalność oraz otwartość na nietypowe projekty, zaliczają się do tych wartości naszej firmy, które znajdują prawdziwe uznanie klientów. Nasze projekty charakteryzują się wysokimi standardami. Nasz cel to pełna satysfakcja naszych klientów.

Oferujemy zbiorniki na gaz o różnych pojemnościach, stosownie do potrzeb naszych klientów. Obsługujemy przedsiębiorstwa handlowe, usługowe i produkcyjne, przemysł, gospodarstwa rolne i hodowlane jak i osoby prowadzące działalność gospodarczą w pełnym zakresie, który obejmuje projekt, przygotowanie dokumentacji, montaż i uruchomienie.

Proponowane pojemności zbiorników:

2700 litrów
4850 litrów
6400 litrów

Zużycie gazu zależy bezpośrednio od następujących czynników:

·         Ilość pomieszczeń

·         Preferowana niższa lub wyższa temperatura wnętrza

·         Zużycie ciepłej wody

·         Wykorzystanie dodatkowych źródeł energii (panele słoneczne, ogrzewanie prądem)

·         Rodzaj ocieplenia budynku i efektywność izolacji termicznej

·         Szczelność okien

·         Rodzaj wykorzystywanego pieca

Zużycie gazu w przemyśle jest ściśle uzależnione od rodzaju przedsiębiorstwa, jego profilu i skali. Wszelkie pytania odnośnie szacunkowego zapotrzebowania na gaz oraz doboru instalacji prosimy kierować bezpośrednio do naszego doradcy technicznego działającego w Państwa rejonie, który udzieli wszelkich porad oraz sugestii odnośnie rekomendowanej pojemności zbiornika oraz propozycji jego posadowienia.

Doradcy techniczni:

Tomasz Szkudlarek - Polska Zachodnia - tel. +48 723 215 713

e mail: tszkudlarek@moderngas.pl

Marcin Aleksandrowicz - Polska Wschodnia - tel. +48 530 026 566

e mail: maleksaddrowicz@moderngas.pl

Zapraszamy również odwiedzenia strony naszego partnera handlowego:

www.moderngas.pl

 

Mamy w ofercie zbiorniki zarówno naziemne jak i podziemne, rodzaj wybranego zbiornika ściśle zależy od zapotrzebowań użytkownika oraz warunków na terenie klienta.

Zgodnie z przepisami prawa, zbiorniki nie mogą znajdować się w bezpośrednim otoczeniu linii wysokiego napięcia (minimalna dopuszczalna odległość od linii napowietrznej 1kV to 3 metry, dla linii powyżej 1kV – 15 metrów), studzienek kanalizacyjnych, rowów melioracyjnych i innych zagłębień terenu (minimum 5 metrów).

Bez względu na przeznaczenie, bezpieczna odległość od budynków, dróg i ogrodzeń wynosi:

·         dla zbiorników 2700 litrów: 3 metry naziemny, 1 metr – podziemny

·         dla zbiorników 4850 litrów: 5 metrów naziemny, 2,5 metra – podziemny

·         dla zbiorników 6400 litrów: 7,5 metra naziemny, 3 metry – podziemny

W sytuacji, gdy powierzchnia działki lub ukształtowanie terenu na niej nie pozwala na zachowanie przewidzianych przepisami odległości, istnieje możliwość zredukowania ich za pomocą postawienia ściany oddzielenia ogniowego

Wszelkich porad i sugestii odnośnie rekomendowanej pojemności zbiornika oraz propozycji jego posadowienia udzieli nasz doradca techniczny.