Infolinia
22 3305900
Strona główna
O firmie
Historia

Czy wiesz, że...

Propan po skropleniu zajmuje jedynie 1/260 swojej objętości, dlatego najekonomiczniejszym sposobem przechowywania i transportowania gazu jest...

więcej ciekawostek >

Drukuj Historia

W 1929 roku rozlewnia gazu przy ulicy Chylońskiej w Gdyni otrzymała koncesję na obrót paliwem. Była to jedna z pierwszych koncesji w Polsce! Obecnie Oddział Pomorski Polskiego Gazu przeniósł już swoją siedzibę z Gdyni, ale nadal możemy się szczycić długą tradycją historyczną naszego obiektu.

W obecnych ramach organizacyjnych Polski Gaz S.A. funkcjonuje od roku 2001, od chwili konsolidacji spółki DEC-GAZ z kilkoma innymi, mniejszymi podmiotami. W tym czasie niezwykle rozwinął się nasz terminal przeładunkowy w Sosnowcu – w tej chwili największy taki terminal w Europie Środkowo-Wschodniej, którego zdolność przeładunkowa sięga 1500 ton dziennie. Obecnie w Sosnowcu trwają prace inwestycyjne, dzięki którym nasza zdolność przeładunkowa jeszcze wzrośnie. Terminal Polski Gaz w Sosnowcu uzyskał status miejsca uznanego przez Urząd Celny w Dąbrowie Górniczej, co pozwala nam, jako nielicznym, na dokonywanie przeładunku gazu w tranzycie.

Oddziały Polskiego Gazu mieszczące się w Sosnowcu, Górze Kalwarii i Ugoszczy, wraz z magazynami i bazami paliwowymi na terenie niemal całego kraju sprawiają, że jesteśmy w stanie dostarczyć paliwo do klientów w każdym miejscu Polski. Co więcej, nasze Oddziały w Sosnowcu, Górze Kalwarii i Ugoszczy mają status składów podatkowych. Piętnastoletnia nieprzerwana obecność na polskim rynku energetycznym pozwala nam służyć klientom wiedzą i zdobytym bezcennym doświadczeniem.