Infolinia
22 3305900
Strona główna
O produkcie
Autogaz

Czy wiesz, że...

Butan bywa używany jako czynnik chłodzący w lodówkach i zamrażarkach.

więcej ciekawostek >

Drukuj Autogaz

Autogaz (inaczej LPG - ang. Liquified Petroleum Gas) służy jako paliwo będące ekologiczną alternatywą dla benzyny. Jest dominującym na świecie paliwem alternatywnym. Zużywa się go w Europie rocznie ponad 9 miliardów litrów, przy stałym wzroście ilości uzytkowników.

 

Pobierz kartę charakterystyki substancji niebezpiecznej

Sposób działania nowoczesnej instalacji
Gaz (najczęściej propan-butan) sprężony przez pompę znajdującą się w zbiorniku trafia przez wtryskiwacze do cylindra. Przy tej metodzie zasilania autogaz sprężony w fazie ciekłej trafia bezpośrednio do komory dolotowej, bez przechodzenia w stan lotny. Z powodu nieznacznego spadku mocy przy zasilaniu gazem, zużycie paliwa wzrasta o około 10%, co nadal nie zmienia korzyści ekonomicznej przy przejściu z paliw tradycyjnych na autogaz. Dzięki możliwości przełączania na zasilanie benzynowe znacznie wzrasta zasięg pojazdu.

Ważne: autogaz może być wykorzystywany zarówno w silnikach benzynowych jak i w silnikach wysokoprężnych diesla.

Moc i przyspieszenie silnika zostają w pełni utrzymane. Przy zastosowaniu nowoczesnych instalacji moc może się wręcz zwiększyć.

Homologacja instalacji gazowej

Autogaz jest dobry dla silnika
Silnik napędzany autogazem pracuje ciszej niż napędzany benzyną. Dzięki czystszemu spalaniu zwiększa się żywotność silnika. W przypadku zasilania autogazem znacznie spada emisja szkodliwych substancji w spalinach, a mniejsze zanieczyszczenie oleju powoduje rzadszą konieczność jego wymiany.

Autogaz może być również paliwem dla wózków widłowych w twojej firmie!